Warsztat w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie


Serdecznie zapraszamy na warsztat w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie tworzony we współpracy z projektem "Sól"! Warsztat odbędzie się w sobotę 31 marca w godzinach 11-14 w siedzibie Muzeum przy ulicy Lipowej 4.

Opis wydarzenia:

W trakcie spotkania uczestnicy poznają różne książki artystyczne wykonane przez współczesnych artystów, a następnie sami twórczo przetworzą książki postrzegane jako nieatrakcyjne i niechciane. Współrealizatorem projektu jest jeden z krakowskich antykwariatów, który wypożyczył i udostępnił Muzeum kilkadziesiąt niechcianych i niemodnych publikacji. Stare, zapomniane książki staną się obiektem uwagi artystów i uczestników warsztatów, którzy poprzez artystyczną interwencję zbudują swoją indywidualną relację z przedmiotem. W trakcie spotkania zostaną postawione pytania o cykl życia książki, miejsca jej funkcjonowania i istotę jej relacji z osobami, które o nią dbają.  Zmienione w dzieła książki wrócą do antykwariatu, gdzie można je będzie nabyć po cenie sprzed przemiany.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu  edukacyjno-artystycznego "Powrót książki".

Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętni mogą dołączyć w czasie trwania warsztatów.

Książki artystyczne stworzone przez uczestników projektu będzie można oglądać do piątku (6 kwietnia) w czytelni biblioteki."

Partnerem warsztatów - oprócz Projektu "Sól" - jest Antykwariat „Skrypt”.

Wydarzenie jest jednocześnie inauguracją działalności Biblioteki MOCAK. 

INFORMACJE O BIBLIOTECE:

Biblioteka MOCAK-u zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z jej księgozbioru.

Działania artystyczne pozbawione kontekstu współczesnej myśli humanistycznej często wydają się niezrozumiałe, dlatego Biblioteka stara się odnaleźć odpowiednią perspektywę dla  sztuki prezentowanej w MOCAK-u.

Współczesna sztuka i humanistyka to podstawowe dziedziny, w których zakresie Biblioteka MOCAK-u gromadzi zbiory. Osoby zainteresowane sztuką współczesną znajdą w bibliotece katalogi wystaw, monografie artystów, albumy oraz publikacje Muzeum.  

W czytelni Biblioteki można skorzystać ze stanowisk komputerowych oraz katalogu on-line. Oferujemy także darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu. Książki udostępniane są na miejscu.

Integralną część biblioteki MOCAK-u stanowi Biblioteka Mieczysława Porębskiego, w dniu warsztatów można będzie zwiedzać ją z przewodnikiem. Godzina rozpoczęcia oprowadzania:  15.00.

Miejsce:  Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, budynek B

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek  godz. 9–16

Email: biblioteka@mocak.pl

Pracownicy:  
Tomasz Kaszubski  (kierownik) kaszubski@mocak.pl    
Magdalena Mazik mazik@mocak.pl  

Telefon:  +48 12 263 40 35, +48 12 263 30 36

Fot. Rafał Sosin.